Home » קרן אור – ייעוץ והכוונה בהתאמת בית אבות סיעודי

קרן אור – ייעוץ והכוונה בהתאמת בית אבות סיעודי

לייעוץ והכוונה במציאת פתרון דיור

שירות לציבור ללא עלות
התקשרו: 073-7028677

גם אם היינו שמחים להימנע מכך, העובדה הברורה היא שכל אדם עתיד להיות זקוק לסיוע סיעודי בשלב מסוים של חייו. בדרך כלל מדובר בבני גיל הזהב, אם כי ייתכן בהחלט מצב בו הצורך הסיעודי נדרש עקב מחלה, ניתוח מורכב שהאדם עבר וכן הלאה. כך או כך אנחנו עתידים להיכנס לתקופה מורכבת בכל קנה מידה, עם החלטות שונות וחשובות שיש לקבל לאורך הדרך. כל אלו הופכים את הסיוע של חברות המספקות ייעוץ והכוונה למועיל במיוחד, ולעיתים גם להכרחי.

מציאת מסגרת הדיור המתאימה לאדם סיעודי

אדם סיעודי, ללא יכולת תפקוד עצמאי משביעת רצון, יזדקק לטיפול סיעודי אישי. זהו השלב בו עולה מחשבה לגבי פתרון המגורים האידאלי עבורו. התפקוד העצמאי אינו בא בחשבון, אבל כן אפשר להעסיק מטפל זר שיעניק את העזרה הנדרשת בכל רגע נתון. בנוסף קיימים כיום מוסדות שונים המספקים לבעלי המגבלות הפיזיות, כאשר מבחינת בני גיל הזהב מדובר בעיקר בבתי אבות סיעודיים (כולל סיעודיים מורכבים) או בבתי אבות המיועדים לקשישים תשושי נפש או לתשושי גוף.

ההחלטה על הפתרון המתאים ביותר לאדם המבוגר אינה פשוטה, ומצריכה הכנסה של מגוון משתנים לתוך המשוואה. חברות הבקיאות בתחום תוכלנה לבצע קודם כל מיפוי של היכולת התפקודית והצרכים של האדם הסיעודי, באמצעות פגישת היכרות, סקירה של המסמכים הרפואיים וכן הלאה. 

בהתאם לכך יוכלו אנשיה להמליץ על הפתרונות המתאימים ביותר עבור האדם הסיעודי בכל אזור גאוגרפי. החברות תוכלנה להצביע על הפרמטרים המרכזיים שיש לבחון בהתנהלות מול השחקנים השונים בשדה המשחק ולעיתים אף ללוות באופן ישיר את האדם הנזקק ומשפחתו במהלך הסקירה של אנשי המקצוע או המוסדות הייעודיים.

חלק מרכזי בסיוע קשור לפן הכלכלי של המגורים במוסד ייעודי, העסקת עובד זר וכן הלאה. מדובר בעלויות שעלולות להיות גבוהות בכל קנה מידה, במיוחד אם לוקחים בחשבון את התפקוד הלקוי שעלול להביא להכנסה נמוכה יחסית. אנשי המקצוע של החברות הרלוונטיות יכולים לבחון את יכולת ההכנסה של האדם הסיעודי, לברר את אפשרויות המימון השונות המוצעות בישראל עבורו ולהעניק לו דגשים חשובים בעת חתימת החוזה מול הצד השני.

קבלת זכויות הקשישים

אחד הקשיים העיקריים עבור האדם הסיעודי, ובכלל זה בני גיל הזהב, הוא חוסר המודעות הקיים בציבור הרחב לגבי הזכויות הרלוונטיות ואופן המימוש שלהן: גם כאשר מעוניינים לממש זכות מסוימת, לא יודעים בהכרח מהי דרך ההתנהלות הנכונה. הגורמים שאמורים לספק את הזכויות לעיתים מערימים קשיים, בין אם ביורוקרטיים ובין אם אחרים. כך למשל רבים "נכוו" במהלך השנים מההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי, עד למצב בו הם אפילו חששו להמשיך את תהליך קבלת הסיוע.

בהתחשב בכל אלה, לא מפתיע מדוע חברה המבינה את חוקי המשחק יכולה לעשות את ההבדל. הצוות המקצועי של החברות האלה ממפה כאמור בשלב ראשון את מצבו של האדם הפונה אליהן. בהתאם לכך, ותוך ידיעה של דרכי הסיוע הפוטנציאליים בישראל, ניתן לגבש אסטרטגיית פעולה יעילה מול הגורמים השונים. 

למי פונים?

אם הבנתם כבר את חשיבות הייעוץ וההכוונה עבור האדם הסיעודי – בדגש על בני גיל הזהב – תרצו בוודאי לדעת מהי הדרך הטובה ביותר להתחיל. חברת קרן אור, המספקת ייעוץ מקיף לבני גיל הזהב, תשמח לסייע לכם וללוות אתכם בשלבים השונים: החל מהייעוץ הראשוני ועד להתנהלות בפועל מול הגורמים הרלוונטיים לתחום. שימו לב שבניגוד לחברות אחרות רבות, קרן אור פועלת לטובת הציבור ולכן אינה גובה תשלום עבור השירותים החיוניים שהיא מספקת.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715471

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר