Home » חיתולים למבוגרים

חיתולים למבוגרים

חיתולים למבוגריםחיתולים למבוגרים הינם מוצרי ספיגת נוזלים, המולבשים על הגוף ומשמשים לספיגת הצרכים לאנשים אשר אינם מסוגלים לשלוט בסוגריהם, אינם מסוגלים להגיע לשירותים או סובלים מבריחת שתן.

החיתולים ידועים בעיקר בשימושם בקרב תינוקות, אך גם אנשים מבוגרים נאלצים להשתמש במוצרים אלה עקב הקשיים המוזכרים לעיל. הסיבות לבריחת שתן או אי שליטה בסוגרים הן רפואיות ומנטליות: ניתוח, לידה, בעיות עצביות, סרטן הערמונית, בעיות מוחיות, תשישות נפשית (כגון: חולי אלצהיימר) וכו'.

החיתולים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: חיתולים חד פעמיים וחיתולים רב פעמיים. לכל קבוצה את היתרונות והחסרונות שלה.

את החיתולים החד פעמיים משליכים לפח לאחר השימוש ואילו החיתולים הרב פעמיים ניתנים לכביסה ולשימוש חוזר. היתרון בחיתולים הרב פעמיים הוא החיסכון בעלויות ושמירה על הסביבה.

החיתולים הרב פעמיים לא מושלכים לפח לכן לא גורמים לזיהומים ולהגדלת נפח הפסולת בעולם. עם זאת לחיתולים החד פעמיים יתרונות בולטים אחרים: נוחות השימוש בחיתולים היא רבה, חוסכת זמן והיגיינית יותר. מגוון מוצרי הספיגה הוא רב ומאפשר לבצע התאמה טובה בין צרכי המשתמש לתכונות המוצר.

מוצרי ספיגה

 • חיתולים למבוגרים – מיועדים לספוג כמויות נוזלים גדולות. מיועדים למי שאינו שולט בסוגריו או מרותק למיטתו.
 • מכנסוני מגן – מיועדים לספוג כמויות בינוניות ומיועדים לבריחות שתן בינוניות. מראם כשל תחתון רגיל והם נוחים ללבישה.
 • סופגנים – מיועדים לבעיות הרטבה קלות עד בינוניות. לסופגנים גזרת תחתון ופסי גומי תפורים בצידיהם וכך יוצרים אטימה ולכידת נוזל בסופגן.
 • פדים – מיועדים לבעיית בריחת שתן קלה. מיועדים לנשים, מוצמדים לתחתון ומכילים מרכז ספיגה יחיד.
 • שקיות שתן – מיועדות למי שאינו יכול להגיע אל השירותים באופן תדיר אך שולט בצרכיו. שקית הינה בנפח של כליטר ובעלת שסתום אל חזור.
 • סדין חד פעמי – מיועד למי שסובל מהרטבות לילה. מונע החלפות תקופות של סדינים וריבוי כביסות.

בחירת חיתול

בחירת חיתול מתאים תתבצע על פי השיקולים שלהלן:

 • גזרה: לחיתולים גזרות שונות המותאמות למבני גוף שונים. יש להתאים בין החיתול למבנה הגוף המתאים.
 • כושר ספיגה: יש לבחור מוצר שיתאים מבחינת כושר הספיגה. יש להפריד בין דליפת שתן ולבין אי שליטה בסוגרים.
 • רגישויות: במקרה בו קיימות רגישויות כגון אדמומיות או תפרחות חיתולים יש לרכוש חיתולים המונעים מגע בין העור להפרשות.
 • מחיר: עלות המחיר הינה שיקול מרכזי בבחירת הסוג. מחירי החיתולים נעים בין 2 ש"ח חיתול ל-10 שקלים לחיתול.

לרוב בעת בחירת חיתול יש לבקש דוגמאות לשימוש מחברות החיתולים השונות. רק לאחר שימוש בחיתול ניתן להחליט האם הוא מתאים לצרכים. יצרניות מוצרי הספיגה הינן: חוגלה, קימברלי (חיתולי שיקמה), ג'קובסון, אבריפור, נועם, מכנסוני אפקטיב, חיתולי פארמה, טנה, טייקו, עידן מוצרי ספיגה, מוליקור (הרטמן), מגה קרליין, מוליק קלאסיק, דייפרס.

החלפת חיתול

מועד החלפת החיתול תלוי לרב במטפל. המועדים משתנים ממטפל למטפל: יש מי שמחליף במועד קבוע (לאחר שינה או בתום האוכל) או לאחר שהחיתול הינו משומש ולא יכול לבצע את תפקודו יותר.

התופעה הרווחת בקרב מי שמשתמש בחיתול היא תפרחת חיתולים. שילוב של שתן וצואה יוצרים אפקט של גירוי חזק בעור. על מנת למנוע את התופעה יש להחליף חיתול מיד לאחר שנספגו בו הנוזלים ובמיוחד לאחר הפרשה צואתית.
לאחר החלפת חיתול יש להשתמש במוצרים לחיטוי וניקוי העור, קרם, שמן תינוקות או טלק המונעים את גירוי העור. הטיפול הטוב ביותר לתופעה הינו חשיפת העור לאוויר והיא מתאפשרת כאשר נעשה שימוש בחיתולים מאווררים המאפשרים חדירה של אוויר דרכם.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715471

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר