Home » צלקות בקרב קשישים

צלקות בקרב קשישים

מראה צעיר מהווה את משאת הנפש העיקרית בחברה.צלקות בקרב קשישים השאיפה לעצור את תהליך ההזדקנות גורם לקשישים רבים לעבור טיפולים וניתוחים אשר אחת הסכנות הטמונות בהם, היא הישארות סימני צלקת על העור. בעיות עור הן תופעה נפוצה בקרב קשישים. חלק מבעיות העור נחשבות לתהליך הזדקנות נורמאלי, בעוד שאחרות עשויות להצביע על בעיה בריאותית בסיסית.

גם המערכת החיסונית, שמתפקדת ברמה נמוכה, וחילוף חומרים איטי המאפיין קשישים, מחריפה אצלם את תופעת ההצטלקות ומקשה עליהם להתגבר על בעיות עור. תהליך הריפוי הוא איטי ובעקבותיו נשארים הגלדים בדרך כלל לפרק זמן ארוך, ולעיתים גם לא נרפאים.

חשיפת העור לשמש במשך שנים רבות, לצד הזדקנות העור, עלולים להביא לתופעות של בעיות בעור בקרב קשישים. בנוסף, מתחיל העור לקבל גוון חסר צבע, חיוניות או חיות. טיפולים לצלקות בפרט ושיפור עור הפנים בכלל משפרים ומסייעים לכל אדם ובמיוחד לקשישים. גם אם הצלקות אינן בולטות, עדיין הן מפריעות למהלך חיים תקין ומעמיסות על תחושת מצב רוח ירוד, בטחון וערך עצמי.

הופעת דליות בולטת יותר בקרב אנשים קשישים עקב עורם הדק. הדליות הן קווים כחולים המופיעים מתחת לעור ומתרחשות כאשר כלי דם מתנפחים. הדם המצטבר בורידים מגדיל את השטחים הגלויים מתחת לעור. הן אינן מהוות סכנת חיים, אך משאירות סימנים דמויי צלקת. יש להתייעץ עם רופא לגבי טיפולים להקלת כאב או נהלים להסרת הורידים.

בדומה לדליות, גם ורידי עכביש גלויים יותר אצל קשישים. הם מתרחשים בעקבות התנפחות כלי דם אבל גודלם בדרך כלל קטן יותר מדליות והם עשויים להופיע בצבעים כחול, סגול או אדמדם. לרוב הם יופיעו על הרגליים והפנים, אך יכולים להתפתח גם במקומות אחרים בגוף.

גורמים לצלקות בקרב קשישים

קשישים רבים מועדים לסכנת תאונות או נפילות שונות ברחוב או בביתם. הם נוטים להחליק במקלחת, לאבד שיווי משקל בעת קימה מהמיטה, להיכוות מתנור דולק או בזמן הבישול, ועוד. תאונות מסוג זה גורמות לפצעים אשר, מפאת גילם, עלולים להישאר כצלקות.

נשים וגברים קשישים רבים עוברים טיפולים אסתטיים או אפילו ניתוחים פלסטיים. תופעה זו גברה בשנים האחרונות, כאשר המטרה העיקרית המנחה אותם היא להרגיש ולהיראות צעירים יותר. אנשים בגיל השלישי המבקשים לעבור טיפולים מסוג זה, צריכים לוודא היטב עם הרופא המטפל בהם את הסיכונים הכרוכים והנלווים לטיפול, ובמיוחד אפשרות של הופעת צלקות לאחר ניתוחים.

רוב הטיפולים האסתטיים הניתנים לקשישים, מתמקדים יותר בנזקים הנובעים מהזדקנות ופחות בשינוי הצורה. קשישים רבים מעדיפים קילוף פנים, מתיחה, העלמת ורידים בולטים, שאיבת שומן, הרמת עפעפיים, והטיפול הנפוץ ביותר – הזרקת בוטוקס. גם אם מבצעים את הניתוחים במקומות עדינים ונסתרים, עדיין קיימת אפשרות של הישארות צלקת.

הגיל השלישי מביא עימו גם הזדקקות לניתוחים בעקבות בעיות בריאותיות. ניתוחים באזור הבטן או ניתוחי לב נפוצים בקרב אוכלוסיה זו. הגוף נרפא באיטיות ועקבות הניתוח עלולות להישאר בצורת צלקת.

דרכי טיפול בצלקות אצל קשישים

הופעת צלקות אצל קשישים קשות לטיפול. הן ניתנות לטשטוש ואיחוד עם העור, או לשינוי בגודלן, אך הן אינן ניתנות להעלמה מוחלטת. לעומת זאת, צלקות שהופיעו זה עתה ניתנות להעלמה כמעט מוחלטת, אך ככל שעובר זמן מהופעת הצלקת ועד למתן הטיפול, יהיה קשה יותר לטשטשה. יכולת הגוף בגיל השלישי לרפא את עצמו היא מוגבלת אך בעקבות הטכנולוגיה המדעית הקיימת היום, ניתן לקבל מגוון מרשים של טיפולים בצלקות.

למרות שלא ניתן לעצור את ההזדקנות, יכולים אנשים בגיל השלישי ללמוד על דרכים לטיפול בעור ולמנוע סיבוכים והופעת צלקות. ההגנה הטובה ביותר כנגד ההשפעות המזיקות של זמן ועור נגוע, היא שמירה על בריאות, אכילת מזון בריא, שתייה מספקת וכושר גופני.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715471

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר