Home » דיור תומך

דיור תומך

דיור תומךזיווה היא אישה כבת שבעים שאוהבת לנהל אורח חיים עצמאי ופעיל, אך לאחרונה היא חשה בקושי מסוים בתפקוד היום יומי. ילדיה, שגרים רחוק ממנה, הציעו לה להתגורר איתם. זיווה, כמו קשישים רבים אחרים, אוהבת את חייה כמו שהם ולכן קשה לה לבחור בין העזרה הצמודה הנחוצה לה לבין העצמאות שלה – במצב כזה, הפתרון המתאים ביותר הוא דיור מוגן תומך.

דיור מוגן תומך הינו סוג דיור שתוכנן כך שדייריו יוכלו לשמור על מירב העצמאיות תוך קבלת כל העזרה שהם זקוקים לה כדי לחיות חיים עצמאיים. הוא שונה מבית דיור מוגן רגיל בכך שהשירותים המוצעים כוללים עזרה בתפקוד היומיומי, ולא רק שירותי אחזקה כלליים ושירותים חברתיים. דיור תומך הינו בעצם מחלקה בתוך בית דיור מוגן ומיועד לדיירים מהבית אשר זקוקים לעזרה או לפונים חדשים.

טיפול וסיעוד הניתנים בדיור התומך

 • ליווי והשגחה עשרים וארבע שעות ביממה
 • הכנת הארוחות
 • צוות רפואי הנוכח במקום בכל שעות היממה
 • חלוקת תרופות
 • לחצני מצוקה המותקנים בחדרים

בנוסף לשירותים אלה, ניתנים בבית הדיור התומך גם שירותים נוספים הכוללים חוגים, טיולים, הרצאות, קונצרטים ועוד. שירותים אלה מגוונים ורבים, ומשתנים מבית דיור מוגן תומך אחד למשנהו. שירותים אלה עוזרים לדיירים הזקוקים לעזרה לתפקד בצורה אופטימאלית: מגורים בדירה משלהם המאפשרת פרטיות ושקט שנחוצים להם כל כך, כשממש מחוץ לבית מחכה להם עולם שלם של שירותים מסוגים שונים, חברה עשירה ומגוונת ופעילויות רבות.

אפשרויות מימון

הדיור המוגן התומך מציע מגוון רחב ויקר של שירותים ובדרך כלל מתקני המקום מתאפיינים ברמה גבוהה במיוחד. לכן, דיור מסוג זה נחשב למותרות ולכן המדינה אינה נותנת עזרה פיננסית למימון הדיור, והכול מתנהל באופן פרטי. שיטת התשלום העיקרית כוללת פיקדון חד פעמי בנוסף לתשלום חודשי, אולם ישנן שיטות תשלום נוספות וקיימת גמישות בהתאמת שיטת התשלום ליכולותיו של הדייר.

5 טיפים לבחירת דיור מוגן תומך

כמו כל החלטה חשובה בחיים, גם את ההחלטה לעבור לדיור מוגן תומך יש לבצע בזהירות ותוך בדיקה מעמיקה של התנאים המוצעים לכם. אתם בוחרים את המקום בו תבלו את השנים הבאות בחייכם, ולהחלטות שלכם תהיה השפעה מכריעה לגבי אופי החיים שלכם בעתיד. לכן, ישנם מספר נושאים חשובים שכדאי לבדוק בבתי הדיור התומך שאתם שוקלים:

אילו תנאי תשלום מוצעים לכם?

שיטות התשלום הן שונות ומגוונות. בדקו לעומק את יתרונותיה וחסרונותיה של כל שיטת מימון. ייתכן שתגלו כי אין לכם את ההכשרה הדרושה כדי להבין את המשמעויות הפיננסיות של ההחלטות שלכם, ובמקרה כזה ניתן ואף רצוי להעסיק עורך דין. איש מקצוע טוב יחסוך לכם כסף רב בטווח הרחוק. הוא יוכל אף לדאוג לאינטרסים שלכם בנוגע להחזרה של הפיקדון במצב של ביטול החוזה ומצבים נוספים הדורשים ידע מקצועי.

מטפל סיעודי פרטי

קשישים רבים זקוקים לעזרתו של מטפל צמוד. גם אם כרגע אין צורך במטפל כזה, יתכן שיהיה בעתיד ולכן כדאי לבדוק אם המקום מאפשר העסקת עובד חיצוני. כמו כן כדאי לבחון אם הדירה מרווחת מספיק לשהות נוחה של אדם נוסף.

רצף טיפולי

כדאי לבחור במקום המאפשר רצף טיפולי: מקום הכוללים דיור מוגן תומך ובנוסף גם מחלקה סיעודית יאפשר מעבר חלק מהדיור למחלקה.

שירותים שונים

לכל קשיש יש העדפות שונות. ישנם כאלה שיעדיפו בית כנסת מפואר על פני שירותים אחרים, ואחרים לא יכולים להסתדר ללא מספרה. בדקו היטב האם בית הדיור התומך מתאים לקשיש: האם הוא ימצא שם את השירותים המיוחדים להם הוא זקוק? האם החברה מתאימה לאופיו ולרקע ממנו הוא בא?

נוחות, נוחות, נוחות

 • כמה יצטרך הקשיש ללכת כדי להגיע לשירותים השונים?
 • האם בית הדיור התומך קרוב למקום המגורים של הילדים?
 • האם הדירות נוחות ומרווחות?
 • עד כמה גבוהה הזמינות של הצוות הטיפולי?

כשבוחרים בית, כל פרט חשוב

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715471

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר