Home » שירותי סיעוד

שירותי סיעוד

שירותי סיעודשירותי סיעוד עבור קשישים נועדו על מנת לשפר ולהקל את רמת ניידותם ותפקודם היומיומי. שירותי הסיעוד להם זכאים ומהם יכולים ליהנות הקשישים הם רבים ומגוונים וכוללים קשת רחבה של שירותים, המאפשרים לקשיש להמשיך לחיות בכבוד ולקבל את התמיכה הרפואית והטיפול אשר לו הוא נזקק באופן קבוע בהיבט הפסיכולוגי והפיזי.

מטפלת ישראלית בבית הקשיש

קשישים אשר זקוקים לסיוע יומיומי מקבלים מהביטוח הלאומי, במסגרת חוק הסיעוד, מכסת שעות טיפול שבועית אשר ניתנת, בין היתר, לניצול באמצעות מטפלת אשר מגיעה לביתם על מנת לסייע להם במשימות היומיום.

תפקידי המטפלת הסיעודית כוללים:

 • רחצה ושמירה על היגיינה – המטפלת מסייעת בטיפול אישי וברחצה של הקשיש, כמו גם בסיוע בהחלפת מוצרי ספיגה בעת הצורך.
 • לבוש – המטפלת מסייעת בהלבשה והנעלה. בנוסף, היא מטפלת בכביסה, גיהוץ והחלפת בגדי חורף-קיץ.
 • ליווי – המטפלת מסייעת לקשיש בליווי ניידות בתוך הבית ובחוץ. היא גם מלווה אותו לביצוע סידורים בחוץ ובדיקות אצל הרופא.
 • מזון – המטפלת מסייעת לקשיש בבישול, האכלה וגם ברכישת מצרכי המזון.
 • ניקיון – המטפלת מבצעת משמות הניקיון בסיסיות בבית הקשיש, כגון סידור המטבח, שטיפת כלים, סידור המיטה והחלפת מצעים, ניקיון חדר השינה, המקלחת והשירותים.

מרכז יום לקשישים

מרכז יום הוא שירות קהילתי אשר ניתן במסגרת טיפולית חברתית ומופעל על ידי צוות מקצועי אשר מספק מגוון פעילויות ושירותים רחב המיועדים לקשישים. תכנית מרכז היום מותאמת אישית לרצונותיו, צרכיו ויכולתו של הקשיש. שירות זה ניתן גם במסגרת המוסד לביטוח לאומי, עבור קשישים אשר נמצאו זכאים לו. מרכז היום מיועד לקשישים אשר מתקשים בתפקוד, נזקקים למסגרת חברתית תומכת, או לקשישים הסובלים מפגיעה בהתמצאות ובזיכרון.

מטפל זר בבית הקשיש

תשושי נפש, נכים, או קשישים אשר נזקקים לטיפול בביתם, זכאים לקבלת עזרה מהמדינה במסגרת חוק סיעוד ביטוח לאומי, תמורת השתתפות חלקית בעלות העסקה של מטפל זר הסיעודי מקצועי ומיומן, אשר דואג לקשיש ומסייע לו בכל צרכי היומיום מבחינת התנהלות בבית ובחוץ, קניות, סידורים, ניקיון, רחצה, הלבשה, ביקורים אצל הרופא, נטילת תרופות, ועוד. המטפל הזר מתגורר עם הקשיש בביתו וזמין למעשה במשך 24 שעות ביממה למתן טיפול סיעודי צמוד.

מטפלת פרטית בבית חולים

שירות מטפלת אישית בבית חולים, מבוצע בדרך כלל באמצעות תיווך של חברות כוח אדם, אשר דרכן ניתן לשכור שירותי אחות פרטית להקלת תקופת האשפוז של הקשיש. ניתן לקבל שירות זה בהתראה קצרה וללא התחייבות, לכל תקופת הזמן הנדרשת.

מטפל סיעודי בבית אבות

בבית האבות הסיעודי, הקשיש יכול ליהנות משירותי סיעוד שונים ומגוונים אותם מעניק המקום, בהשתתפות של המוסד לביטוח לאומי על פי מידת זכאותו. אך אם מעוניין הקשיש ליהנות בנוסף לשירותים הניתנים לו בבית האבות, גם משירותי מטפל סיעודי, אותו אין המוסד לביטוח לאומי מממן, הוא מממן שירות זה בעצמו.

המטפל הסיעודי ידאג באופן אישי לשלום הקשיש ולרווחתו, כולל נטילת התרופות בזמן, דיווח לבני המשפחה באופן תדיר על מצבו ושלומו, הלבשה, האכלה במידת הצורך, רחצה, ליווי בתוך בית האבות ומחוצה לו ועוד שירותי סיוע, סיעוד וטיפול אישי ובלעדי אותם אין צוות המקום יכול לספק באופן פרטני לקשיש.

שירותי סיעוד בדיור מוגן

מסגרת הדיור המוגן מיועדת לקשישים עצמאיים. במידת הצורך, יכול קשיש להסתייע בשירותי מטפל צמוד אשר מסייע לו בהתנהלות היום יומית ומלווה אותו. מכיוון שרוב בתי הדיור המוגן אינם נחשבים למוסד סיעודי, יכולים הקשישים להעסיק מטפל סיעודי אישי בעת שהותם בדיור המוגן. שירות זה יכול להיות מכוסה על ידי הביטוח הלאומי, והוא מאפשר לקשישים, אשר עמדו במבחנים, לקבל את גמלת הסיעוד בדרך של שעות טיפול סיעודי אשר נעים בין 5 ל-22 שעות שבועיות.

קראו עוד:

טיפול הוספיס

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715471

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר